Loading

שירותי החברה


דואר משפטי הוא מונח המתייחס לכלל דברי הדואר המשפטי המועברים בין הצדדים השונים בבית המשפט, בין תאגיד, אדם פרטי או עוסק לבין מוסד ממשלתי וכד'. הדואר המשפטי מתבסס רובו ככולו על ביצוע פעולות הנקראות איתורים, מסירות משפטיות והגשות משפטיות.

איתורים (תעודת זהות, כתובת, טלפון ורשת)

ביצוע של מסירה אישית דורש הגעה פיזית למענו של הנמען. לעיתים הנמענים אינם מתגוררים בכתובתם הידועה הרשומה במרשמי משרד הפנים ולכן יש לאתרם. במקרים רבים הדבר נובע מהזנחה אך לעיתים מדובר בנתבעים או חייבים אשר מנוסים בהתחמקות מקבלת מסירות משפטיות לשם התחמקות מתשלום חובות.

במקרים אלה דרוש איתור כתובת לשם הצלחה בביצוע המסירה. איתור הכתובות נעשה על ידי מאתרים מנוסים ובניהול של משרד חקירות מורשה. מינופים דואר משפטי מפעילה שירותי איתור כתובות בכל המגזרים, במהירות ובעלות הנמוכה ביותר בשוק. כל פעולות האיתור של דואר משפטי מגובות בדוח ביצוע המפורט הכולל את כל המידע שעלה בתהליך האיתור, ובו מספרי טלפון בשימוש החייב, גורמים מאמתים את כתובתו ועוד. ניתן להזמין את שירותי האיתור ללא קשר לביצוע מסירה, או במסגרת ביצוע של מסירה משפטית.

מה חדש בתחום האיתורים וטיוב הכתובות?

מינופים דואר משפטי ממשיכה לשכלל את השירותים שהיא מציעה ללקוחותיה ועכשיו ניתן להזמין גם שירותים חדשים:

 • תעודת זהות
  איתור תעודת זהות היא פעולה זולה, מהירה שמבוצעת כמעט אונליין, עם קבלת ההזמנה בעלות כמעט וזניחה ומטרתה, אימות שתעודת הזהות המצויה בידי הלקוח תואמת לשמו של הנמען או איתור מס' הזהות, במידה וקיימים פרטי נמען חלקיים אצל הלקוח. על הלקוח למלא את הפרטים שברשותו אודות הנמען, ומיד יישלחו לו ויעודכנו באזור האישי שלו פרטי הזהות המלאים של הנמען. פעולה זו צברה תאוצה במיוחד לאחר סגירת מערכת "אביבים" של לשכת עורכי הדין ומהווה אפשרות זולה ומהירה לקבלת הפרטים הדרושים לשם פתיחת תיקים בהוצל"פ, הגשת תביעה וכו'.

 • מינופים קונטקט
  מינופים דואר משפטי מאפשרת ללקוחותיה להעלות שאילתות למאגר החייבים (מאגר מידע רשום). השאילתא תוחזר ללקוח עם תשובה חיובית וכתובת אחרונה ידועה למינופים (אם יש) או תשובה שלילית, אם החייב אינו מופיע במאגר. מאגר החייבים מורכב מרשומות דינאמיות אשר משתנות לעיתים בעקבות טיוב מידע חדש הזורם למאגר. שימוש בכתובת מינופים (תוצאה חיובית לשאילתא ממאגר החייבים) מהווה כתובת חזקה נוספת מעבר או בנוסף לכתובת משרד הפנים ומשמשת ככתובת נוספת למשלוח דואר לחייבים. עלות השאילתא אינה גבוהה והשירות הינו אוטומטי כך שאינו גוזל זמן ומעכב את ההתקדמות בתיק. מומלץ ללקוחות בעלי היקף תיקים גדול לעשות שימוש בכתובת זו, במידה וקיימת לשם טיוב הדאטה שלהם וליצירת קשר מהירה וזולה עם החייב.

 • איתור טלפון
  מינופים דואר משפטי היא החברה המובילה בארץ באיתורים טלפוניים וגם כאן ניתן לבקש איתור לא מאומת שהוא זול ומהיר ומתאים לתיקים בעלי ערך נמוך יותר או שניתן להזמין איתור מאומת שיבטיח שהמקצוענים הטובים ביותר בארץ יעבדו עבורך!

 • איתור חשבונות רשת
  בשנים האחרונות הרשתות החברתיות והאינטרנט הופכים לחלק מהותי מחיינו יותר ויותר. בהתאם, גם החייבים נמצאים שם. לכן, מינופים דואר משפטי השיקה שירות חדש המאפשר לאתר חשבונות רשת כגון דואר אלקטרוני, חשבון פייסבוק, לינקדאין ועוד. במידה ומעניין אותך למצוא מישהו יכול להיות שזה השירות בשבילך.

מסירות משפטיות

מסירות משפטיות הינן כל דבר דואר הנמסר באמצעות שליח או מוסר משפטי לנמען, לרוב חייב או נתבע, בליווי אישור מסירה עליו אמור הנמען לחתום לאשר קבלת המסירה המשפטי.

נמענים רבים נמנעים במזיד מלעדכן את כתובתם במשרד הפנים ואילו אחרים עושים כך בהיסח הדעת ללא ידיעת החוק כי על אדם לעדכן במשרד הפנים את כתובת מגוריו העדכנית במשרד הפנים. מאחר ומסירה משפטית חייבת להגיע לידיו של הנמען, ראשית יש לאתר את כתובת מגוריו וזאת על מנת שיוכל המוסר לבצע את המסירה כדין. ביצוע שירותי דואר משפטי דורש ניסיון רב והיכרות עם עולמות שונים ובהם, העולם המשפטי, תחום הגבייה, חוקי ונהלי ההוצאה לפועל, תחום החקירות ועוד. כמו כן, בשל פיזורם הגיאגרפי הנרחב של נמעני דברי הדואר המשפטיים, ישנו צורך בהתמצאות בארץ ובפריסה רחבה בכל המגזרים.

ישנם מספר סטטוסים בביצוע של מסירות משפטיות: "החייב קיבל וחתם", פירושו שהחייב או הנמען קיבל לידיו את המסירה וחתם על גבי אישור המסירה, מסירה זו היא מסירה בביצוע מלא המאפשר נקיטת כל הליכי הגבייה האפשריים במסגרת ההוצאה לפועל, כביצוע מלא של מסירה נכללים גם הסטטוסים הבאים: "החייב קיבל אך סרב לחתום", פירושו שהחייב או הנמען קיבל לידו את המסירה אך סרב לחתום על גבי אישור המסירה, במצב זה תצהיר המוסר המצורף לאישור המסירה יהווה הוכחה לביצוע המסירה, סטטוס זה נפוץ וזאת משום שאנשים רבים נמנעים לחתום על גבי אישורי מסירה מפני שכך סבורים שיוכלו לבטל, לדחות או לשבש את המשך ההליכים כנגדם, דבר שכמובן אין לו אחיזה במציאות.

סטטוס נפוץ נוסף אשר הוא יחשב כביצוע מלא של מסירה הוא "החייב סרב לקבל", פירושו שהמוסר הגיע למקום והחייב או הנמען שהה במקום אך סרב לקבל את המסירה לידו, לעיתים אף סרב לפתוח את דלת הבית או אף נקט באלימות כלפי המוסר, חייבים רבים נוקטים בגישה זו ולכן תצהיר המוסר החתום בפני עורך דין יהווה הוכחה לביצוע המסירה במקרה של התנגדות החייב בטענה שלא קיבל את המסירה לידיו.

יש לציין כי בתצהירי המוסר אנו מוסיפים תיאור של המקום ופירוט הגורמים המאמתים שהצביעו על כך שהנמען או החייב אכן מתגוררים במקום וזאת על מנת לסייע לזוכה במקרה של התנגדות החייב בטענה שלא קיבל את המסירה.

חשוב לזכור כי ביצוע מסירות משפטיות אינו שליחות רגילה, המוסר לרוב אינו רצוי במקום ולעיתים יתקל בחייב או נמען מתוחכם אשר בקי ברזי ההתחמקות מתביעות ובסביבה עוינת, לכן יש להקפיד בידי מי תבוצע המסירה. כל המוסרים המועסקים בחברת דואר משפטי מבית מינופים נבדקים מדי פעם במבדקי אמינות ופוליגרף, על מנת לשמור על רמת אמינות גבוהה ככל האפשר בתחום השירותים המשפטיים הסובל מ"חאפרים" רבים הפקדת ביצוע מסירות משפטיות בידיהם עלול לעלות כסף רב ולגרום נזק לזוכים.

דואר משפטי מבית מינופים מחזיקה בכל הרישיונות הדרושים לפעילותה כחוק ובהם היתר כללי לחלוקת דואר מטעם משרד התקשורת.

הגשת מסמכים למוסדות

הגשה משפטית היא כל מסירת מסמכים למוסד ממוסדות המדינה ובהם: בתי המשפט השונים, בתי הדין, לשכות הטאבו, רשם החברות וכד'. פעולת ההגשה המשפטית מבוצעת אף היא על ידי שליח או מוסר משפטי, אשר מחתים את נציג המוסד בו נמסרת ההגשה, לרוב על אחד מעותקי המסמך, לאישור קבלת המסמך.

אחד הניואנסים המשמעותיים בביצוע ההגשות הוא הצורך בביצוען במקום מרוחק תוך זמן קצר. מינופים דואר משפטי יכולה לסייע בכך באמצעות הפריסה הגיאוגרפית הרחבה של החברה שמאפשרת לה לבצע את ההגשה במהירות הנדרשת וביעילות תוך ניצול הניסיון הרב שנצבר בחברה לאורך השנים.

החברה מספקת שירותי הגשות מצפון ועד דרום במחיר אחיד ובכך מסייעת לך להימנע משימוש במספר רב של שליחים שאחר כך קשה לעקוב אחריהם.

ניתן גם לראות את סטטוס ההגשה באתר ולבצע מעקב אונליין תוך קבלת הודעות מייל או פוש כאשר חלה התקדמות בהגשה.

היתרונות של מינופים דואר משפטי

 • מגוון רחב של שירותים
  למינופים דואר משפטי מגוון רחב של שירותים אשר מאפשר לה להוות One stop shop לכל צרכי האיתור והמסירות המשפטיות שלך. מינופים מסוגלת להציע שירותים מתקדמים במיוחד ושירותים פשוטים כך שנוכל לתת מענה לכל אחד. רוצה לדעת עוד? ניתן ליצור איתנו קשר כאן.

 • מסירות משפטיות במגזרים כפריים (מסירות בפזורה הבדואית, מזרח ירושלים, משולש, ואדי ערה, כפרי הגליל וכפרי הדרוזים בגולן)
  מגזרים כפריים במדינת ישראל מתאפיינים בין השאר בחוסר בכתובות מדויקות. לעיתים רחוקות ימצא שם רחוב או מספר כאשר גם אם קיים מספר במקרים רבים הוא אינו נכון. לכן, ביצוע מסירות משפטיות במגזרים כפריים עובד באופן שונה. יש לצייד את המוסר במודיעין מתאים כדי שיוכל בהגיעו למקום לתשאל עוברים ושבים במקום על להכוונה לביתו של הנמען. לרוב המידע הדרוש הוא העץ המשפחתי של הנמען, כאשר יש לתשאל את העוברים ושבים בכפר לפי שם האב ולעיתים אף שם הסב. המוסר למעשה תלוי בניסיונו ובשיתוף הפעולה של המקומיים. חשוב לציין שמוסר מנוסה ידע באופן כללי לרוב איפה מתגוררת החמולה במקום ושם יוכל לשאול באופן מכוון יותר. המוסר יאלץ להיעזר בסימני דרך והכוונה שונים, כגון, מיקום הבית ליד בית המרקחת, מאחורי בית הספר וכד'. ביצוע מסירות משפטיות במגזרים כפריים מתאפיין לעיתים גם בסביבה עוינת ולכן על המוסר להיות ער ונכון לכל סיטואציה שעלולה להתפתח. כמו כן, בשל העובדה שלרוב אין כתובות מדויקות, עלול המוסר ליפול שוגג בניסיונות הטעיה מצד בני משפחות הנמענים, הנמענים עצמם ו"סתם" אנשים שאינם קשורים ספציפית לנמען. על כן יש לבצע בתשומת לב מקסימלית ורק על ידי מוסרים מנוסים המכירים את הבעייתיות במגזר הכפרי בכל הקשור לביצוע מסירות משפטיות. למינופים דואר משפטי ניסיון רב בביצוע מסירות במגזר הכפרי ולכן אנו נוכל לוודא שהמסירה שלך תגיע ליעדה.

 • הוזלת מחירי מסירות משפטיות
  מינופים דואר משפטי מאפשרת ללקוחותיה הקבועים להוזיל משמעותית את עלות ביצוע המסירות המשפטיות. היקף הפעילות הנרחב של מינופים דואר משפטי מאפשר לתמחר את המסירות המשפטיות במחיר כלל ארצי ללא תוספות עבור מרחק, בנוסף מינופים דואר משפטי מספקת מנגנון "ביטוח איתור" והנחה בביצוע מסירה משפטית במגזר לתיקים חוזרים מתוקף תיקון 46 לחוק ההוצאה לפועל, הוזלה זו משמעותית ביותר ומסייעת ללקוחות מינופים דואר משפטי ולזוכים לא להגדיל את ההוצאות עבור הביצוע הכפול של המסירות המשפטיות (מסירת ההתראה ומסירת אזהרת ההוצל"פ) בשל דרישת התיקון לחוק. בנוסף מינופים דואר משפטי מאפשרת ללקוחותיה להזמין שאילתא ממאגר החייבים המצוי ברשותה ולקבל את כתובתו העדכנית ביותר של החייב הידועה למינופים דואר משפטי, בעלות נמוכה משמעותי מביצוע איתור. סך כל ההוזלות מאפשרות ללקוחות מינופים דואר משפטי לשמור על יחס טוב של עלות תועלת בביצוע המסירות המשפטיות ומונעות מימון ההוצאות המשפטיות עבור ביצוע המסירות על ידי הלקוח וגלגולן אל החייב.

 • מדד יעילות הביצוע של מינופים דואר משפטי
  מדד יעילות הביצוע של מינופים דואר משפטי מספק אינדיקציה לשיפור או הרעה ביעילות ביצוע המסירות המשפטיות בחברת מינופים דואר משפטי. מדד זה מורכב ממספר פרמטרים ובהם: משך זמן ביצוע מסירות משפטיות, קצב החזרת חומר ללקוחות, מצבת כח האדם בחברת מינופים דואר משפטי, קצב סגירת התיקים, מספר המסירות המשפטיות המבוצעות בתקופת זמן מדידה, קצב איתור התיקים, אחוז הביצוע, אחוז התיקים בסטטוס "לא אותר" ועוד. המדד מבוסס על נוסחה המשקללת פרמטרים אלה ומספקת ערך שניתן להשוות למדידה בתקופות זמן שונות ובכך להסיק על שיפור או הרעה במדד יעילות הביצוע בחברה. מדד זה משמש למדידת השפעתם של שינויים מערכתיים, שדרוגים טכנולוגיים ואחרים על יעילות ביצוע המסירות המשפטיות ובכך מאפשר לדעת אלו שינויים סייעו לעלייה במדד ואלו לא. שינויים שתרמו לעלייה במדד יעילות הביצוע במינופים דואר משפטי יוטמעו במערכת ובשיטות העבודה, לרווחת לקוחות החברה, לשיפור השירות, קיצור זמני ביצוע המסירות המשפטיות והתייעלות כללית.

 • איתורי טלפון - התמחות במגזר הערבי
  מינופים דואר משפטי מספקת ללקוחותיה שירות איתורי טלפון ייחודי המתמחה במגזר הערבי, במיוחד בכפרי מיעוטים ללא כתובות מדויקות. באמצעות איתורי טלפון לקוחות מינופים יכולים ליצור קשר עם החייבים עוד בשלבי טרום תביעה ולנסות להגיע להסדרים בתיקים. בנוסף איתורי הטלפון מאפשרים ליצור קשר עם החייבים באופן שוטף במטרה לנסות לגבות את החוב בכל שלב משלבי התיק. שימוש נוסף לאיתורי הטלפון שמבצעת חברת מינופים דואר משפטי הוא החזרת חייבים לסטטוס לקוח לחברת האם (Customer Retention). חברות רבות שמות דגש על החזרת ושימור לקוחות ובמיוחד לקוחות שהפכו לחייבים ולראיה מבצעי חזרה לחברה רבים שמנסות להפיץ מחלקות לגבייה משפטיות בחברות סלולריות. על מנת להחזיר לקוח מסטטוס חייב לסטטוס לקוח בשנית, יש ליצור עמו קשר, למרות שלרוב מספר הטלפון המצוי בידי החברה מנותק ולא ניתן ליצור עמו קשר. איתורי הטלפון שמבצעת מינופים דואר משפטי יכולים לסייע בעניין זה. מינופים דואר משפטי מפעילה שירות איתורי טלפון ייחודי המותאם במיוחד למגזרי מיעוטים ובעל שיעור הצלחה גבוה במיוחד. לפרטים נוספים אודות איתורי הטלפון, לחצו כאן.

 • הפתרון לגביה מוקדמת ללקוחות מינופים דואר משפטי
  מינופים דואר משפטי מספקת פתרון ייחודי הכולל הקמת עמודי תשלום לסליקה אונליין המקושרים לטופס אופליין המצורף במעמד המסירה. פתרון זה הותאם באופן ייחודי ללקוחות מינופים דואר משפטי המעוניינים לנצל את מעמד המסירה לגביה מוקדמת של החוב, טרם ביצוע הליכים משפטיים נוספים. למידע נוסף, לחצו כאן

 • ביג דאטה בשימוש מינופים דואר משפטי
  מינופים דואר משפטי היא בעלת מאגר מידע רשום הכולל מאות אלפי רשומות של חייבים או נמענים שעברו תחת טיפולה. מאגר זה אינו כולל מידע רגיש כהגדרות בחוק, אלא רשומות שנאספו או סופקו למינופים דואר משפטי על ידי לקוחותיה בשילוב ניתוח והוספת נתונים באמצעות עבודת הדואר המשפטי בחברה. מאגר מידע זה עובר טיוב נתונים מעת לעת על פי זרימת טראפיק התיקים למינופים דואר משפטי ועבודת הפענוח שמבצעת מחלקת הפענוח בחברה והמוסרים המשפטיים. כל הנתונים הרלוונטיים המתקבלים מעבודתם של צוותי הפענוח וצוותי השטח בחברה נשמרים במאגר המידע ובכך הרשומות עוברות שדרוגים ורענונים רבים. מאגר מידע זה עומד לרשותם של לקוחות מינופים דואר משפטי במידה ומעוניינים למשל לעשות שימוש בכתובת אחרונה ידועה למינופים דואר משפטי על פי מאגר המידע כבכתובת נוספת לניסיון איתור הנמען לביצוע מסירה משפטית, בהגעה מדויקת לחייב המשתייך למגזר הכפרי ללא כתובת מוסדרת בישראל על ידי שימוש בקואורדינטות מקום מגוריו המצוי המאגר במידה ובוצעה לו מסירה משפטית בעבר ועוד דוגמאות נוספות. העבודה עם ביג דאטה בתחום המסירות המשפטיות בפרט והדואר המשפטי בכלל מסייעת לצמצום זמני הביצוע, הגעה מדויקת יותר לנמענים תוך שימוש במשאבים מועטים יותר, ניתוח מגמות ועוד. כתוצאה מכך מרוויחים לקוחות החברה מביצוע מהיר, יעיל, מדויק וזול והחייבים או הנמענים עצמם שלא מועמסות עליהם עלויות גבוהות בשל הקושי באיתור ובהגעה אליהם לביצוע מסירה משפטית.

 • מסירות משפטיות מאומתות באמצעות קואורדינטות (GPS)
  מסירות משפטיות מאומתות באמצעות קואורדינטות GPS(ג'י. פי. אס) הן העתיד של תחום הדואר המשפטי בכלל וביצוע מסירות אישיות בפרט. כידוע, מוסר משפטי מאמת את אופן ביצוע המסירה באמצעות תצהיר מוסר המהווה מעין עדות חתומה בפני עורך דין לגבי אמיתות המפורט באישור המסירה. בתי המשפט החלו לאחרונה להחמיר בדרישותיהם לגבי התצהירים הנדרשים ממוסרים משפטיים עם דגש על גורמים מאמתים שונים המסייעים לחיזוק גרסתו של המוסר לגבי אופן ביצוע המסירה. השימוש ב- GPSמהווה השלב הבא בחיזוק אמיתות גרסתו של המוסר, וזאת מאחר וציון נקודות ה- GPSבמקום הביצוע, אשר נקלטות במערכת ממוחשבת וכוללות בנוסף שעה ותאריך מהוות הוכחה ברורה וממשית לביצוע המסירה במקום כפי שמפורט בתצהיר. דואר משפטי היא חלוצת השימוש בקואורדינטות GPS לשם אימות ביצוע מסירות על מוסרים משפטיים בארץ ולמעשה הראשונה שהכניסה את סטנדרט המיקום הלווייני לישראל, זאת, לאחר שבמדינת ניו יורק שבארצות הברית לא ניתן לבצע מסירות משפטיות ללא ציון קואורדינטות GPS זה מכבר והצפי הוא להרחבת נוהל זה לכל תחומה של ארצות הברית.
  דואר משפטי פיתחה לשם כך אפליקציה אשר נועדה לשמור בכל ביצוע מסירה את נקודות הציון, התאריך והשעה המדויקים כך שניתן בקלות יהיה להפריך כל טענת צד שכנגד באשר לאי מסירת המסירה או לחילופין אי הימצאותו של המוסר במקום, כפי שרשם בתצהיר המוסר. אפליקציה זו מונעת מקרי זיופים של מסירות משפטיות ומחזקת את גרסת המוסר כמקור אמין אשר בלתי ניתן להפריך מהימנותו.
  כל מוסרי דואר משפטי מצוידים בסמארטפונים מתקדמים אשר מותקנת בהם האפליקציה שפותחה במיוחד על ידי מינופים דואר משפטי וכל מסירה מבוצעת באמצעותה, כאשר המוסר מקליק על הכפתור המציין "בוצע" נפתחת מצלמת הטלפון והתמונה שמצלם המוסר, לשם זיהוי נוסף של מקום הביצוע, נשמרת במערכת המגובה על ידי צד שלישי קואורדינטות ה-GPS, תאריך ושעת הביצוע המדויקים, בכך יכול הלקוח לשלוף בכל עת הן את התמונה והן את פלט נתוני ה-GPS .
  דואר משפטי שמה לה כמטרה לנקות את תחום המסירות המשפטיות ממוסרים לא מהימנים, לחזק את מעמדו של המוסר המשפטי בבתי המשפט כעד מהימן שגרסתו אינה מוטלת בספק ואפליקציית המוסרים שפיתחה הינה נדבך חשוב בדרך להשגת מטרה זו.