Loading

מערכת סרוויה (SERVEVIA ) – המערכת הראשונה בעולם לביצוע מסירות משפטיות באמצעות רשתות חברתיות


אודות המערכת

מערכת ServeVia, מערכת ה-E-Serving הראשונה בעולם מאפשרת לבצע מסירות משפטיות באמצעות רשתות חברתיות, חשבונות מייל או כל חשבון אינטרנטי אחר אשר נמצא ברשותו של הנמען. המערכת מאפשרת משלוח מסירות משפטיות בכמויות גדולות (Bulk) או ביחידות. המערכת מאפשרת תיעוד קבלת המסירה המשפטית בידי הנמען, מאפשרת לחייב לשלם מידית את החוב עם קבלת המסירה ועוד. כמו כן, המערכת מספקת דו"חות מפורטים בנוגע לסטטוס קבלת המסירה אשר קבילים בבתי המשפט ברחבי העולם.

מה זה בכלל E-Serving?

המונח E-Serving מתייחס לביצוע מסירה משפטית באמצעים דיגיטליים, כדוגמת אימייל וכיום גם באמצעות הרשתות החברתיות כגון פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכו'. כמו כן יכול המונח להתייחס לביצוע מסירה משפטית דיגיטלית באמצעות פלטפורמות דיגיטליות נוספות כדוגמת אפליקציית וואטסאפ. ביצוע מסירה משפטית מבוסס על יידוע הנמען ותיעוד ביצוע המסירה, אם באמצעות החתמתו של הנמען על גבי אישור המסירה או בהתבסס על תצהיר ו/או דיווח של המוסר המשפטי המבצע.

תהליך ביצוע המסירה באופן זה, כך על פי פסיקתו של בית המשפט האמריקאי, מסתמך על כך שניתן לבצע מסירה גם באמצעות פרסום בעיתון, במידה והנמען לא ניתן לאיתור. שיטה זו קרויה "תחליף המצאה" ולמעשה על פי פסיקת בית המשפט, ביצוע מסירה באמצעים דיגיטליים הוא גלגולו של נוהל זה בהתאמה לאמצעים הטכנולוגיים השוררים בתקופתנו וכפי שמציין השופט בפסק הדין, החוק אינו עומד בקצב התפתחות הטכנולוגיה ולכן תפקיד בתי במשפט לקחת את החוק ולהתאימו למציאות ימינו.

איך זה עובד?

המערכת מאפשרת למשתמש לטעון קובץ אקסל ובו פרטי הנמענים הכוללים שם, משפחה ותעודת זהות. מכאן המערכת יכולה לאתר את כתובות, הטלפונים וחשבונות הרשת של הנמענים (בתשלום נוסף) או שהלקוח יכול לצרף את אמצעי ההתקשרות הללו לקובץ האקסל.
המערכת מבוססת על תשלום עבור כל פעולה באמצעות קרדיטים. המשתמש רוכש חבילת קרדיטים בהתאם לצרכיו ומשמסתיימת החבילה יכול המשתמש לרכוש חבילה נוספת. יתרת הקרדיטים שלו נשמרת במערכת וזמינה לשימוש בכל עת.
המערכת אינה דורשת כל התחייבות או תשלום חודשי, אלא תשלום באופן האמור לפי השימוש במערכת בלבד
המערכת תשלח את המסירה לטלפון או לחשבון הרשת שייבחר על ידי הלקוח כאשר במידה והלקוח ייבחר בכך ניתן גם לשלוח הודעת תשלום המאפשרת לחייב לשלם את החוב ישר ממסך זה ובכך יוכל הלקוח לשפר את שיעורי הגבייה שלו באופן משמעותי תוך הקטנת הוצאות הגבייה.

למי כדאי להשתמש במערכת?

יש לזכור כי מדובר בתחום המצוי בחיתוליו, על כן יש לבדוק את הסטטוס החוקי במדינה בה נתכוון להשתמש בשיטה זו. בארצות הברית כפי שצוין לעיל הכיר בית המשפט בביצוע מסירה אישית באמצעים דיגיטליים כמסירה מלאה לכל דבר בתביעת מזונות במסגרת תיק גירושין לכן ובהערכה שמדובר בתקדים שיצטרפו אליו בעתיד מקרים נוספים ניתן להניח כי ניתן להשתמש בשיטה זו לביצוע מסירות משפטיות בכמעט כל סוג תביעה וודאי שבמקרים שיש צורך לבצע התראה לפני תביעה לנמען.

לכן, שימוש באמצעי זה לביצוע מסירות משפטיות בישראל יכול להתאים למעשה לחברות מסחריות בשליחתן מכתבי התראה לחייבים, רשויות, מוסדות, פרטיים ומשרדי עורכי דין, כמו כן מדובר בכלי רב עוצמה ליידוע נתבעים ו/או חייבים ולסייע בהרחבת והקדמת הגבייה.

יכולות המערכת

  • המערכת מאפשרת לאתר כתובות, טלפונים וחשבונות רשת של נמענים
  • ניתן להעלות קובץ אקסל אשר כולל רשומות רבות עם שם פרטי, שם משפחה ותעודת זהות והמערכת תאתר את הנמען לפי הפרמטרים שניתנו לה
  • ניתן לבצע את המסירות באמצעות המערכת על ידי בחירת חשבון הרשת או הנייד שאותר ושליחת המסירה לאמצעי שנבחר
  • כך ניתן לוודא את קיבול המסירה על ידי שמירת ה-IP של הנמען שפתח את לינק המסירה
  • המערכת שומרת דו"חות מפורטים שניתן לייצא ויהוו הוכחה ליידוע הנמענים וכן נשמר גם לוג של השיחה עם הנמען במידה והוא בחר להשיב למסירה
  • המערכת משלבת גם חייגן המאפשר ליצור קשר טלפוני עם הנמען לצורך השארת הודעה בעל פה. השיחות מוקלטות ומתועדות ותיעוד זה מופיע אף הוא בדו"ח
  • אחד הפיתוחים פורצי הדרך במערכת הוא היכולת של הנמען לשלם את החוב מיד בקבלת ההודעה שכן המערכת יכולה לשלוח קישור מאובטח דרכו יכול החייב לסגור את החוב בקלות

חזון ומטרות המערכת

הגעה לכל אדם בארץ ובעולם לשם העברת מסר משפטי או אחר אונליין במהירות תוך חסכון במשאבים. ייעול ושדרוג תחום הדואר המשפטי תוך חיסכון בעלויות על ידי הגעה לכל נמען במהירות ובקלות באמצעות האינטרנט.

חדשנות טכנולוגית

חברת מינופים משקיעה רבות בפיתוח מערכות ואפליקציות לתחום הדואר המשפטי והקרדיט על מנת להביא חדשנות טכנולוגית לתחום שמאופיין בעבודה בדרכים ישנות ופחות יעילות.

שוק האיתורים

בקרוב יושק שוק האיתורים שבפיתוח מינופים דואר משפטי ויאפשר לכל אחד להרוויח כסף על ידי איתור אנשים שקרובים אליו באופן גיאוגרפי.
חזרו בקרוב והתעדכנו בחידושים הצפויים.
ניתן גם להירשם לרשימת התפוצה שלנו בדף הבלוג