Loading

מוסרים ושומרים על הסביבה


מינופים דואר משפטי מובילה את המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות

מינופים דואר משפטי מובילה את המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות על ידי הפחתת השימוש בנייר בתחום עתיר ניירת, על ידי ייעול תהליכי עבודה, צמצום הקצאת משאבים מתכלים לביצוע הפעולות וחסכון בדלק לשינוע המסירות המשפטיות בטיפול החברה. מינופים דואר משפטי שמה לנגד עיניה את המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות ופועלת בכל החזיתות על מנת לשנות נהלי עבודה ישנים המבזבזים משאבים מתכלים יקרים. על מנת לקדם את המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות המחלקה המשפטית של מינופים דואר משפטי בראשות עורכת הדין אור שפירו סער, פונה בכל אפיק אפשרי לצורך שינויי חקיקה נדרשים וקבלת אישורים מהגורמים המוסמכים בתחום המסירות המשפטיות, דהיינו, משרד המשפטים, רשות האכיפה והגביה ועוד על מנת לאפשר שימוש בטכנולוגיה חסכונית והפחתת השימוש בנייר כחומר גלם עיקרי והסבה לאמצעים טכנולוגיים חדשניים במקום.
בדף זה ניתן למצוא מגוון כתבות וחומר בנוגע לביצוע עבודת המסירות תוך שמירה על הסביבה.

בית המשפט האמריקאי אישר ביצוע מסירה משפטית בפייסבוק

הרשתות החברתיות הפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד מחיי כולנו, כך שאין זה מפתיע שגם בתחום המשפט השפיעו משמעותית ולראיה מקרה שקרה בארצות הברית בתחום האישות שמהווה את אחד התקדימים הראשונים בעולם לשימוש בפייסבוק כפלטפורמה לביצוע מסירה משפטית. אחת הבעיות העומדות בפני תובעים או זוכים היא איתור הנתבע או החייב, בעיה זו נפוצה בכל תחומי המשפט, בין אם המדובר בתביעות חוב או בהגשת מסמכים לצרכים אחרים. המתסכל במיוחד הוא שאותו נתבע חי וקיים ואף פעיל כפי שמתבטא בפעילותו ברשתות החברתיות, הוא מטייל מתייג ומתוייג אולם לא ניתן לאתר את כתובתו הפיזית. בית המשפט בארה"ב התייחס לסוגיה זו בפרשת אלאונרה ארתור ביידו נ' ויקטור ביידו (Ellanora Arthur Baidoo v. Victor Sena Blood-Dzraku, 48 Misc.3d 309, 2015 N.Y. Misc. LEXIS 977 (N.Y. Sup. Ct. Mar. 27, 2015) וסיפק פסק דין תקדימי מסוגו בנוגע לביצוע מסירה משפטית בפייסבוק. המדובר הוא בתביעת מזונות שניסתה להגיש התובעת נגד הנתבע, בעלה, אשר לא הייתה עמו בקשר כמה שנים ולמרות ניסיונות רבים לא הצליחה לאתרו פיזית על מנת לבצע את מסירת מסמכי הגירושין, כפי שמחייב החוק. עורך דינה של התובעת הפעיל משרד חקירות אשר אף הוא לא הצליח לאתר את כתובתו או מקום עבודתו של הנתבע ולכן הגיש בקשה לבית המשפט בהתבסס על תקדים קודם לאפשר מסירת משפטית "באופן אחר", כאשר הכוונה הייתה לבצע מסירה משפטית באמצעות פייסבוק בה הפעיל הנתבע פרופיל פעיל. בית המשפט נתבקש לדון בסוגיה ובן אותה על פי שלושה מבחנים: 1. האם נתבעת עשתה כל שניתן כדי לאתרו ולמסור לידיו את המסמכים 2. האם אופן מסירה משפטית בצורה אחרת יהיה יעיל במקרה זה 3. האם ביצוע המסירה המשפטית בפייסבוק יספק לנתבע את המסמכים וההתראה שהחוק דורש בהגשת תביעת גירושין. בית המשפט בהידרשו לסוגיה ענה על סעיפים 1 ו 2 בקלות: התובעת הפעילה משרד חקירות שכשל באיתור הנתבע, בכך ענה בית המשפט על כך שהתובעת פעלה ככל יכולתה על מנת לאתר את הנתבע, בית המשפט הסתמך על צילומי מסך שהעבירה לידיו התובעת ופירוט התכתבויות בינה לבין הנתבע באמצעות פייסבוק שהוכיח כי מסירה באמצעות פייסבוק תהיה יעילה במקרה זה, כי הנתבע מפעיל את פרופיל הפייסבוק שלו ועושה בו שימוש תדיר לתקשורת עם הסביבה, ולכן גם יספק את הנדרש בסעיף השלישי. בית המשפט אישר ביצוע מסירה משפטית בפייסבוק במקרה זה ובכך קבע תקדים כאשר ציין כי עצם זה שהחוק טרם הכיר בביצוע מסירה משפטית באמצעות רשת חברתית אינו פוסל אמצעי מסירה משפטית זה וזהו תפקידו של בית המשפט להכיל את השינויים הטכנולוגיים והפרקטיים החלים בעולם על החוק היבש אשר לא תמיד עומד בקצב התפתחות הטכנולוגיה.

ביצוע מסירות משפטיות עם אופניים חשמליות?

מינופים דואר משפטי גאה לבשר כי באופן רשמי החלנו בתהליך מעבר לביצוע מסירות משפטיות באמצעות אופניים חשמליות במרכזי הערים. המוסרים המשפטיים במרכזי הערים מבצעים מסירות באמצעות אופנועים או רכבים ונתקלים בבעיות חניה, בזבוז זמן ודלק ותורמים באמצעות כך לזיהום האוויר בערים המזוהמות גם ככה. המעבר לביצוע מסירות משפטיות באמצעות אופניים חשמליות הינו חלק נוסף במעבר לעבודה "ירוקה" בחברת מינופים דואר משפטי. בשלב הראשון ביצוע המסירות המשפטיות באמצעות אופניים חשמליות מתבצע בגוש דן ובהמשך בשאר ריכוזי האוכלוסין הצפופים בארץ.
מסירות משפטיות באמצעות אופניים חשמליים מסירות משפטיות באמצעות אופניים חשמליים

נטל המס על הדלק בישראל מהגבוהים ב OECD – כדאי לעבור לירוק!

המס הכולל על ליטר בנזין לתחבורה, שכולל בלו ומע"מ, עומד בישראל על 65.4%, מהגבוהים ב-OECD גם לאחר הירידה הצפויה במחיר הדלק בכמה אחוזים בודדים, מה שמעמיד את ישראל במקום השישי מבחינת נטל המס על הדלק בארגון.
קישור לכתבה המלאה בגלובס
מינופים דואר משפטי מעודדת את צי המוסרים המשפטיים שלה לעבור לירוק, במיוחד לשימוש באופניים חשמליות בביצוע מסירות בערים צפופות בכלל, ובגוש דן בפרט. כל שעל המוסר המשפטי לעשות הוא לקפל את האופניים, להכניס לבגאז', לחנות כחוק ולצאת לדרך. גם ירוק וגם חסכוני.
מינופים דואר משפטי מאפשרת מסלולי ליסינג לחכירת אופניים חשמליות למוסרים משפטיים המעוניינים בכך, לפרטים צרו איתנו קשר כאן

מנהל רשות האכיפה אישור לעורכי הדין להשתמש באישור מסירה סרוק ובחתימה דיגטלית

מנהל רשות האכיפה והגביה אישר לפניית עורכי הדין כי במידה ואבד אישור מסירה של הדואר או לחילופין קיימת רק גרסתו הסרוקה, תאשר רשות האכיפה והגביה לפעול בתיקים כנגד חייבים ויחשב הדבר כמסירה שבוצעה במידה ויתקבלו התנאים הבאים:

 • במידה וקיים אישור מסירה סרוק
  במידה ומולאו כל השדות באישור המסירה ותופיע עליו חותמת הדואר, יוכל עורך הדין להשתמש באישור המסירה הסרוק המצוי ברשות הדואר ולא יצטרך לספק אישור מסירה פיזי (נייר), במידה ואבד. שירות זה הינו שירות בתשלום נוסף של דואר ישראל.
 • במידה ואין אישור מסירה סרוק
  במידה ועורך הדין יספק את "טופס מסלול דבר דואר", כלומר התיעוד שהמסירה אכן נשלחה בדואר ואת "טופס החתימה הדיגיטלית", חתימה דיגיטלית של הנמען על גבי המסוף המצוי בסניפי הדואר, יאפשרו במידה ויוגשו לרשות שניהם ביחד לפעול בתיק כלאחר ביצוע מסירה.

מינופים דואר משפטי סורקת את כל אישורי המסירה המבוצעים על ידה ללא תוספת תשלום על כן ובשם המהפכה הירוקה והכנסת העידן הדיגיטלי לתחום המסירות המשפטיות, נפעל לקבלת אישור זהה ממנהל הרשות ושרת המשפטים לשימוש באישורי מסירה סרוקים לפתיחת תיקים תוך ייתור הצורך באישור המסירה הפיזי (נייר).

להלן נוסח תשובת רשות האכיפה לפניית פורום הוצל"פ בלשכת עורכי הדין:

"שלום רב, בהמשך לפנייתך למנהל רשות האכיפה והגביה עו"ד תומר מוסקוביץ, למתן אפשרות לב"כ זוכים לעשות שימוש ברשומה אלקטרונית של דואר ישראל. ביצענו עדכון לנוהל "טיפול באשורי מסירה" להלן עיקרי העדכון: חלופות לאשורי מסירה מקוריים במקרים בהם אשור המסירה המקורי לא הוחזר ע"י הדואר לזוכה או בא כוחו, ניתן לקבל מהזוכה או בא כוחו הוכחת מסירה חלופית. האפשרויות להוכחות מסירה הם:

 1. אישור מסירה סרוק מהדואר – אישור מסירה מקורי אשר נסרק ע"י הדואר (אישור המסירה נסרק כחלק משרות בתשלום של דואר ישראל), יש לוודא כי אשור מסירה הסרוק כולל:
  1. כל שדות החובה המפורטים בנוהל אישורי מסירה וכוללים: שם מקבל, חתימת מקבל, שם מוסר חתימת מוסר ותאריך מסירה. (בחיסרון של אחד מהפרטים הנ"ל, אשור המסירה לא יתקבל ויוחזר למגיש).
  2. חותמת דואר – על גבי אשור המסירה הסרוק מופיעה חותמת הדואר. אשור מסירה סרוק ללא חותמת דואר לא ניתן לקבל.
 2. "מסלול דבר דואר וחתימה דיגיטלית"- מקרים בהם לדואר אין אשור מסירה סרוק, יכול הזוכה או בא כוחו להציג 2 מסמכים אשר יחד יהוו חלופה לאשור מסירה המקורי. המסמכים הם:
  1. טופס "מסלול דבר דואר" - טופס המפרט את מסלול הפריט עד מסירתו לידי הנמען
  2. טופס "חתימה דיגיטלית" - לקוח המגיע לסניף דואר לאסוף את פריט הדואר נדרש להזין תעודת זהות ולחתום באופן דיגיטלי כי אכן קיבל את פריט הדואר הרשום

דגשים ל"מסלול דבר דואר וחתימה דיגיטלית":

 • רק צירוף של 2 המסמכים יחד מהווה הוכחת מסירה. צירוף של מסמך אחד בלבד אינו מהווה הוכחת מסירה ויוחזר למגיש.
 • יש לוודא שעל גבי 2 המסמכים יחד מופיע אותו מספר הברקוד. במקרים בהם מספר הברקוד שונה בין המסמכים, חלופת המסירה לא תתקבל ותוחזר למגיש (מספר הברקוד מופיע בראש העמוד (בנוהל בנספח ו' – מצורפות דוגמאות אשר מוקפות באדום.
 • על גבי כל אחד מהטפסים יש חותמת וחתימת הדואר
 • תאריך מסירה וקוד המסירה – מופיעים על גבי מסמך "מסלול דבר דואר"

השינויים יכנסו לתוקף החל מיום ראשון ה 31.07.2016 קובי גול | מנהל אגף תהליכי שרות |חטיבת שרות לקוחות | רשות האכיפה והגביה"

המשרד בחיפה הופך למשרד ללא נייר

מינופים דואר משפטי ממשיכה להוביל את המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות לאחר שהעבירה את סניף חיפה לסטטוס: "משרד ללא נייר". שדרוגים נוספים שערכנו במערכות הניהול ואופן העבודה, כולל שימוש במערכות המתקדמות של החברה מסייעים להפחתת השימוש בנייר בסניף חיפה של מינופים דואר משפטי עד לרמה אפסית ובהחלט החל מחודש אוגוסט 2016 ניתן להגדיר את המשרד כמשרד ללא נייר. הררי הניירת האחרונים נגרסו והובלו למחזור וכעת המשרד עובד אונליין באופן מלא. הסניף בחיפה מצטרף לסניפנו בלונדון אשר כבר עבר תהליך דומה והינו משרד ללא נייר מזה כחצי שנה.

המחשבון האקולוגי של מינופים דואר משפטי

כל מסירה משפטית שיוצאת ממשרדכם שקולה לכ-6 דפי נייר לפחות, תצהיר המוסר, דוח הביצוע, אישור המסירה, חשבון עסקה, העתקים וסריקות מודפסות. דמיינו אילו אישור המסירה היה מופק דיגיטלי והמוסר היה מחתים את החייב על גבי מסך הסלולאר באמצעות אפליקציית המוסרים של מינופים דואר משפטי, כאשר כל הנתונים היו מופקים אוטומטית במערכת אונליין לשימושכם המידי, כולל העברת קבצי אישור המסירה, התצהירים, הדוחות וחשבונות העסקה ישירות למערכת כלים שלובים של רשות האכיפה והגביה. אנו, במינופים דואר משפטי, פועלים ללא לאות לקבלת כל האישורים הדרושים לכך במטרה לייעל את תחום המסירות המשפטיות, לחסוך בזמני ביצוע וכמובן לצמצם פגיעה בסביבה. בואו לבדוק עד כמה הייתה נחסכת פגיעה בסביבה באמצעות שימוש באמצעים דיגיטליים במקום הררי הניירת.

על ידי הזנת מספר המסירות המשפטיות שהוצאתם או עתידים להוציא ממשרדכם במחשבון האקולוגי החדש של מינופים דואר משפטי תוכלו לראות את נתוני השימוש בנייר והשפעתם על הסביבה

הפלט שמוציא המחשבון האקולוגי מתבסס על הנתונים הבאים שנאספו ברשת:
8333 דפים זה עץ אחד
דף אחד = 122 מ''מ מים
21053 דפים = טון דפים
טון דפים = 1.36 טון גזי חממה
טון דפים = 316.6 ליטר דלק = נסיעה של 3800 ק"מ (ליטר ל-12 ק"מ)

כל מה שנותר לעשות הוא להזין את מספר המסירות המשפטיות שמשרדכם מפיק, ללחוץ על כפתור "GO" ולראות בעצמכם כמה היה נחסך במסגרת המהפכה הירוקה בתחום המסירות המשפטיות: